تولید محتوای حقوقی

شیوه نگارش حقوقی و نوشتن محتوای حقوقی دو چیز متفاوت هستند. در حالی که نوشتن برای هر دوی این حوزه‌ها به دانش حقوقی نیاز دارد، اما قطعاً با هم تفاوت دارند. از آنجایی که مردم عادی اصطلاحات حقوقی را نمی‌دانند یا اغلب آن‌ها را درک نمی‌کنند، بنابراین وظیفه ما در تولید محتوای حقوقی و قضایی، این است که به توضیح موضوعات پیچیده به روشی وب پسند کمک کنیم. حالا اگر قصد دارید که رتبه بالایی را در گوگل به دست آورید، قطعاً باید این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. تیم تولید محتوای قلم بان، در این مسیر همراه شما خواهد بود. تیم متخصص ما با تسلط کامل، نوشتن محتوای قانونی شما را با در نظر گرفتن نوع مخاطب هدف، تولید می‌کند. ما به دنبال نویسندگان آگاه هستیم تا محتوای سفارشی شما کاملاً صحیح و منطبق بر واقعیت، متقاعد کننده و جذاب نوشته شود. هم اکنون قلم بانان منتظر تماس شما هستند. برای تولید محتوای تخصصی حقوقی با ما تماس بگیرید.

محتوای یونیک

تحویل فوری

سئو بیس

بهترین قیمت


x

قلم بانان متخصص تولید محتوا وکالت و قضایی

قبل از هر چیزی باید بگوییم تمام تلاشمان این است که محتوای بی نظیری برای شما تهیه می‌کنیم. اما چگونه؟

 • تیم نویسندگی این مجموعه کاملاً بر اساس تخصص انتخاب می‌شوند. بنابراین خیالتان از بابت محتوایی که تحویل می‌گیرید، راحت باشد. نویسندگان تیم قلم بان علاوه بر مهارت‌های نگارشی و تسلط بر اصول نویسندگی، بر اساس استعداد و علاقه و تخصص در زمینه‌های مختلف، انتخاب می‌شوند. پس قطعاً می‌توانید با سفارش تولید محتوا یک کانتنت قدرتمند و تخصصی را از تیم ما انتظار داشته باشید.
 • تحقیقات سئو بخشی جدایی ناپذیر از تولید محتوا است که یک تولید‌کننده محتوای حقوقی، باید به آن مسلط باشد. تیم قلم بان با تولید محتوای سئو شده کمک می‌کند که سایت شما و محتوای تولید شده، بیشتر و بهتر دیده شوند.
 • کیورد ریسرچ، مهارت دیگر متخصصین ماست. کیورد ریسرچ محتوای مورد نظر شما، کاملاً مرتبط و منطبق با نیاز کاربر خواهد بود.

 

تولید محتوا در سایت حقوقی

سفارش تولید محتوای حقوقی

این را به خاطر داشته باشید که اگر وکیل هستید و یا یک موسسه حقوقی یا استارتاپ ارائه دهنده خدمات حقوقی دارید، خواسته یا ناخواسته به تولید محتوای حقوقی نیاز دارید. شما برای شناخته شدن در دریایی از سایت های حقوقی که در گوگل بالا می آیند، با تولید محتوای تخصصی حقوقی یونیک می توانید کشتی تان را به ساحل برسانید. محتوانویسی برای وکیل دادگستری از آن دست محتواهایی است که نیاز به یک نویسنده مسلط به رشته حقوق دارد. البته حضور یک فرد متخصص به عنوان کارشناس حقوق، می تواند در کنار یک نویسنده باشد و کنترل محتوای حقوقی را به عهده بگیرد.

نکات بیشتر اگر هنوز محتوای مورد نیاز خود را برون سپاری نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم برای تولید محتوا در سایت حقوقی خود، با ما تماس بگیرید. ما در اینجا بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را به شما ارائه خواهیم داد. محتوای چشمگیر و جذاب، آراسته شده با کلمات کلیدی درست و سئو شده، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا رتبه بالاتری در موتورهای جستجو کسب کنند، بهتر دیده شوند و مخاطبان بیشتری به دست بیاورند.

منظور از تولید محتوای دیجیتال پرونده‌های حقوقی، تولید محتوا در حوزه های حقوقی همچون کیفری، خانواده، ملک و .. است. البته لزوما مخاطب شما افرادی نیستند که با این مسائل درگیر شدند. بلکه باید به گونه ای استراتژی محتوا را بچینید تا افرادی که برای آشنایی از جرائم و کیفر و روند پیگیری آن به سایت شما می رسند، بتوانند جواب سوال شان را پیدا کنند. محتوانویسی برای وکیل دادگستری لزوما انتشار یک متن در قالب بلاگ نیست. این را به خاطر داشته باشید با توجه به تغییر الگوریتم های گوگل و علاقه مخاطب، ممکن است ویدئو یا پادکستی که در این زمینه تولید می کنید، نیز اهمیت داشته باشد. در شرایطی که اصطلاحات و راه های حقوقی برای مردم پیچیده می شود، شما به عنوان فرشته نجات می توانید در قالب فایل متنی، تصویری و یا پادکست، مسئله او را حل کنید.

تولید محتوای حقوقی یکی از مهم ترین بخش های فعالیت وکلا و سایت های حقوقی است. در آشفته بازاری که هر روز یک رقیب به رقیب های قبلی تان اضافه می شود، در صورتی که می خواهید یک سایت حقوقی باکیفیت داشته باشید، محتوای آن را دست کم نگیرید.

محتوانویسی برای وکیل دادگستری

قیمت تولید محتوا حقوقی

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالاً شما هم به دنبال یک محتوای حقوقی مؤثر می‌باشید. برای نوشتن یک محتوای تأثیرگذار و قدرتمند، شما نیاز به مهارت‌های نویسندگی، سئو، دانش حقوقی و غیره دارید. علاوه بر این، نوشتن محتوا یک فرآیند زمان بر است. این احتمال وجود دارد که شخصاً وقت کافی یا مهارت‌های لازم برای نوشتن روزانه محتوای سایت خود را نداشته باشید. در این شرایط بهترین کار برون سپاری محتواست.

احتمالاً در این لحظه اولین نکته‌ای که ذهن شما را مشغول می‌کند، هزینه برون سپاری است. شرکت قلم بان با در نظر گرفتن نیاز شما، بهترین محتوا را در کنار مناسب‌ترین قیمت برای شما تولید خواهد کرد. با برون سپاری و تولید یک محتوای تخصصی در نهایت شما مزایای زیادی خواهید داشت. مزایایی ازجمله:

 • در زمان صرفه‌جویی می‌کنید و زمان بیشتری برای تمرکز بر روی کاری که بهتر انجام می‌دهید، خواهید داشت.
 • رتبه بندی SEO خود را بهبود می‌بخشید. شهرت خود را افزایش می‌دهید و بازدیدکنندگان بیشتری را به دست خواهید آورد. در نتیجه بازدید بیشتر سایت شما، افزایش درآمدتان را به دنبال خواهد داشت.

اهمیت تولید محتوا در سایت حقوقی

سه دلیل اصلی وجود دارد که چرا محتوا برای یک شرکت حقوقی بسیار مهم است.

 • قبل از هر چیز شما قصد دارید که تخصص خود را در زمینه فعالیتتان به مشتری نشان دهید. برای نشان دادن تخصص خود در زمینه حقوقی، می‌توانید از انتشار مقالات آموزشی، مطالعات موردی در زمینه‌های خاص قانونی، نظرات دریافت کنندگان خدمت و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. ایجاد یک محتوای خوب شرکت شما را از رقبا متمایز می‌کند و شما را به عنوان یک مرجع در بازار معرفی می‌کند.
 • تولید محتوا باعث افزایش سطح اعتماد بین مشتریان بالقوه و شما خواهد شد. مشتریان تمایل دارند قبل از دریافت خدمات، با کسب‌وکار ارتباط برقرار کنند. این موضوع برای شرکت‌هایی که در هر جایگاهی هستند، به‌ویژه در صنعت خدمات حقوقی که در آن مشکلات اغلب مشتریان را در سطح عمیق‌تری تحت تأثیر قرار می‌دهند، صدق می‌کند. داشتن سایت و وبلاگ و محتوای تولید شده برای شرکت حقوقی شما، بهترین وسیله برقراری ارتباط با مشتریان خواهد بود.

تولید محتوا، زمینه ایجاد یک رابطه طولانی مدت با مشتری را رقم می‌زند. طبق یکی از  نظرسنجی های گوگل، نشان داده شده است که ۴۹ درصد از مردم قبل از استخدام وکیل، در مورد مسائل حقوقی خود تحقیق می‌کنند. اگر در سایت خود راهکارهای عملی ارائه دهید، مشتری به شما نزدیک خواهد شد. در صورتی که کار خود را به درستی انجام دهید، افراد در صورت نیاز به شما مراجعه خواهند کرد. همچنین ممکن است شما را به دیگران معرفی نمایند.

انواع تولید محتوا در سایت حقوقی

چگونه موضوع تولید محتوای دیجیتال پرونده‌های حقوقی را برای نوشتن انتخاب کنیم؟ بازاریابی محتوا هنر ارائه پیامی واضح به بازدیدکنندگان وب سایت شما بدون فروش است.

 بیایید فکر کنیم، چه چیزی برای بازدیدکننده حیاتی است؟ حل مسئله آن ها

چه چیزی برای صاحب سایت ضروری است؟ جذب مشتری

تولید محتوای دیجیتال پرونده‌های حقوقی

خب، برای دستیابی به هر دو مقصود، سایت باید محتوای مفید و با کیفیت را در اختیار خواننده قرار دهد و در عین حال به طور نامحسوس همکاری با شرکت شما را تبلیغ کند. با در نظر گرفتن این موضوع، انواع بازاریابی محتوا تعیین می‌شود. بازاریابان محتوا از انواع مختلف محتوا و استراتژی‌ها برای جذب و هدایت مخاطبان استفاده می‌کنند. تمامی مخاطبان موجود و بالقوه، طبق تئوری بازاریابی، می‌توانند به پنج دسته مجزا تقسیم شوند.

 • محصول شما را می شناسد و فقط باید از روش معامله آگاه شوند.
 • می‌داند چه خدمتی ارائه می‌دهید؛ اما مطمئن نیستند که برای او مناسب است.
 • نتیجه‌ای را که می‌خواهند، می‌داند، اما نمی‌دانند محصول شما آن را ارائه دهد یا نه؟
 • احساس می‌کند مشکلی دارد؛ اما نمی‌داند راه‌حلی وجود دارد یا نه؟
 • از محصول یا مشکل اطلاعی ندارند.

با توجه به نوع مخاطب، محتوای تولیدی متفاوت خواهد بود. مثلاً اگر محتوا نویسی برای یک وکیل دادگستری انجام می‌شود، برای مخاطب شماره یک محتوای تولیدی باید شامل خدمات و قیمت‌ها باشد. اما برای مخاطب شماره ۵ ، استفاده از مقالات می‌تواند کمک کننده باشد. همچنین برای هر یک از مخاطبان نیاز به مقالات متفاوتی دارد که این اطلاعات او آن ها را به سمت خرید محصول یا خدمات هدایت می‌کنند.

در ادامه، نگاهی به سه تا از محبوب‌ترین تکنیک ها برای تولید محتوا در سایت حقوقی می‌اندازیم:

آهنرباهای سربی

محتوای ارزشمند انحصاری هستند که شما در ازای اطلاعات تماس اولیه، مانند آدرس ایمیل، ارائه می‌دهید. این محتوا ممکن است چک لیست، اینفوگرافیک، وبینار یا کتاب الکترونیکی باشد. مهم‌ترین موضوع این است که موضوع واقعاً مناسبی را انتخاب کنید که ارزش دادن اطلاعات تماس را داشته باشد.

دعوت به اقدام صفحه به صفحه

این روش پیشنهاد مستقیم شما به خوانندگان برای انجام کاری است که می‌خواهید در هر صفحه خاص انجام دهند. این ممکن است موارد مختلفی را در بر گیرد. مثلاً: «برای تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید»، «کتاب الکترونیکی رایگان ما را دانلود کنید» یا «در خبرنامه‌های ما مشترک شوید». در این روش دکمه روی CTA یا Call To Action ،معمولاً قابل مشاهده‌ترین عنصر در صفحه است که مخاطب را به خود جلب می‌کند.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی به عنوان یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای بازاریابی محسوب می‌شود. در این روش تولید‌کننده محتوای حقوقی، از ایمیل افراد برای افزایش بازدید سایت خود استفاده می‌کند. در حقیقت افراد را به طور مستقیم به استفاده از خدمات یا بازدید از سایت دعوت می‌کند. اما فرآیند کار بر روی یک محتوا با انتشار به پایان نمی‌رسد. برای اثربخشی محتوا لازم است از روش‌های دیگری نیز استفاده کنید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی یکی از این راه‌ ها است:

 • پست جدید خود در رسانه‌های اجتماعی که مخاطبان شما را دنبال می‌کنند، پیوند دهید. به خصوص لینکدین و فیس‌بوک که بهترین کانال‌ها برای جذب مشتریان بالقوه و ایجاد مشتریان جدید در نظر گرفته می‌شوند.
 • یک بحث در مورد موضوع از طریق توییتر ایجاد کنید.
 • محتوای خود را برای پینترست و اینستاگرام تغییر دهید. همچنین می‌توانید برای افزایش تعداد مشتریان بالقوه ای که محتوای شما را می‌بینند، تبلیغات کنید.

تولید محتوای حقوقی و قضایی

کاربردهای تولید محتوای حقوقی

در چه زمینه هایی می توان تولید محتوای حقوقی کرد؟ اگر وکیلی هستید که بایستی برای معرفی حوزه تخصصی تان، سایتی راه اندازی کنید، احتمالا به علت مشغله و درگیری های زیاد، نتوانید خودتان فرمان نوشتن را به دست بگیرید. در این زمان تولید محتوای دیجیتال پرونده‌های حقوقی را به یک محتوا نویس حقوقی می سپارید. اگر موسسه حقوقی هستید که در زمینه های مختلف، مشاوره حقوقی ارائه می دهید، برای معرفی خودتان، به یک تولید محتوای حقوقی نیاز دارید. یک تولید محتوای حقوقی با کیفیت و حرفه ای می داند که چه وقت مشاوره آنلاین پیشنهاد دهد و چه زمانی ملاقات حضوری تنظیم کند.

در برخی از سایت های حقوقی نیز برای معرفی قوانین قضایی برای مردم، دانشجویان و متخصصان، تولید محتوا انجام می شود. قوانین حقوقی تنوع بالایی دارند. در نتیجه تولید محتوای حقوقی برای این سایت ها باید به متخصصان این حوزه سپرده شود. هر تیم محتوایی که انتخاب می کنید، باید در کنارشان افراد قانون شناس باشند که در نهایت محتوا را کنترل کنند. دقت و صحت محتواهای حقوقی، در اعتبار سایت شما تاثیر زیادی دارد. به خصوص اگر یک سایت آموزشی باشید که در حوزه مسائل حقوقی فعالیت می کنید.

نوع دیگری از محتوانویسی برای وکیل دادگستری، تولید محتوای دیجیتال است. ممکن است برخی از سازمان ها با توجه به داشتن تعداد زیادی از پرونده های حقوقی، برای بایگانی، آن ها را به صورت دیجیتال تبدیل کنند تا دسترسی آن نیز راحت تر شود.

ویژگی های تولید محتوای حقوقی و قضایی خوب

پس از تعیین موضوع، وظیفه را برای نویسنده تعیین می‌کنید. ترجیح می‌دهید کدام یک از متن‌ها را از یک نویسنده برای وب سایت خود دریافت کنید؟

مسلماً متنی که ساختار مند تر و خواناتر باشد برنده می‌شود، همانطور که شرکت حقوقی منتشر کننده آن برنده است. بیایید توضیح ببینیم یک محتوای استاندارد، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا مطمئن شویم که برای شما تأثیرگذار خواهد بود؟

در کنار تمام فاکتورهایی که باعث می شود رتبه شما در گوگل بالا بیاید و کاربر روی سایت شما کلیک کند، محتوا همان چیزی است که به گوگل و کاربر می فهماند که سایت شما حرفی برای گفتن دارد. البته حرف تخصصی! خیلی راحت می توانید کار را به قلم بان؛ مرکز تولید محتوای حقوقی برای سایت وکالت و قضایی بسپارید.

محتوای یک شرکت حقوقی باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 مرتبط و مفید باشد: به عنوان مثال، نکته، ماده، نام کامل قانون و تاریخ آن، اطلاعاتی هستند که برای مخاطب اهمیت دارند. برای تولید محتوای تخصصی حقوقی تأثیرگذار، بر آنچه افراد بر اساس قانون به دست می‌آورند یا از دست می‌دهند، تأکید کنید.

 1. خواندنی باشد: وسوسه‌انگیز است که حرفه ای بودن خود را از طریق واژگان حقوقی نشان دهید؛ اما بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که هر اصطلاح حرفه ای را با اصطلاحی قابل درک تر جایگزین کنید.
 2.  به روز باشید: بسیار ضروری است که مقالات را به طور منظم با قوانین فعلی در دنیای حقوقی مطابقت دهید، زیرا ممکن است تغییر کنند. گوگل نیز مانند خوانندگان به تازگی متنتان اهمیت می‌دهد.
 3. از منابع معتبر استفاده کنید: فقط مطمئن شوید که تمام منابعی که در مقاله خود به آن‌ها اشاره می‌کنید، قابل اعتماد هستند.
 4.  قابل استفاده برای مشتریان باشد: مجموعه‌ای از مراحل را برای حل یک مشکل ارائه دهید. محتوایی که به حل مشکل کمک کند، به خاطر سپرده می‌شود، که به معنای تقویت رابطه شما با یک مشتری بالقوه است.
 5. سئو محور باشد: تولید محتوای حقوقی و قضایی، باید سئو محور باشد. متخصصان فاقد صلاحیت، می‌توانند محتوایی را بنویسند که مملو از تکرار کلمات کلیدی ناخوشایند خواهد بود. به این عمل پر کردن کلمات کلیدی می‌گویند که یک فرایند غیر حرفه‌ای است. این کار باعث عدم اعتماد می‌شود. یک نویسنده حقوقی خوب باید استراتژی سئو و نوشتن معنادار را در محتوای خود ترکیب کند.

چطور محتوای حقوقی بنویسیم؟

اگر قصد دارید در زمینه حقوق، به تولید محتوای حقوقی بپردازید، در نظر داشته باشید که داشتن قلم شیوا و روان و یا نویسنده بودن به تنهایی کافی نیست. این حوزه، یعنی حقوق، یک حوزه تخصصی است که حداقل، باید به اصطلاحات قانونی آن مسلط باشید. بنابراین، جمله کلیشه ای “محتوا پادشاه است” را کنار می گذاریم و می گوییم تولید محتوای تخصصی پادشاه است!

از طرفی با توجه به تخصصی بودن این رشته، تولید محتوای حقوقی نیز نرخ بالاتری دارد. در صورتی که مدرک حقوق ندارید و یا تسلطی به این مباحث ندارید، احتمالا علاقه شما در زمینه حقوق، با یادگیری و آموزش بتواند کمک تان کند. در یک کلام، باید مهارت های پژوهشی فوق العاده ای داشته باشید تا بتوانید یک محتوای ناب و تک تولید کنید. اما اگر فرصت این کار را نداشته باشید، آن وقت چه کاری می توان کرد؟

در آخر اینکه …

اگر در آشفته بازار سایت های حقوقی، قصد دارید رتبه مناسبی از گوگل دریافت کنید، بایستی یک استراتژی مناسب برای تولید محتوای حقوقی بچینید. در صورتی که فرصت کافی یا ذهن آزاد برای تولید محتوا ندارید، می توانید کار محتوانویسی برای وکیل دادگستری را به کسانی که تخصص شان همین کار است، بسپارید. قلمبان به عنوان سکویی برای بهتر دیده شدن شما کمک می کند تا بهترین محتوای تخصصی در اختیارتان قرار بگیرد.

تولید محتوا برای فروش شال و روسری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مشاور قلم بان

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود سفارش مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.