تولید محتوای روانشناسی

تولید محتوای جذاب یکی از چالش برانگیزترین مسائل برای یک نویسنده است. تولید محتوای روانشناسی در این بین، از جمله موضوعات پرمخاطب برای نوشتن محتوا به شمار می‌آید. متخصصان سلامت روان، درمانگران یا روانشناسانی که محتوا را سفارش می‌دهند، تمایل دارند اطمینان حاصل کنند که مطالبی آموزشی، آموزنده و جالب برای خواننده نوشته شود و با این حال، آیا ما واقعاً می‌دانیم که چه چیزی می‌تواند خوانندگان را به خواندن مطالب ترغیب کند؟ آیا نوشتن در مورد مطالب روانشناسی کار ساده ای است؟ پاسخ ترکیبی از بله و خیر است.

 این بستگی به توانایی نویسنده دارد. برای نوشتن یک موضوع روانشناسی لازم است، محتوا بر اساس یافته‌های تجربی صحیح باشد. همچنین باید خواننده ای را که سطح تخصص بالایی را ندارد، مجذوب خود کند. خب چطور این کار را انجام بدهیم؟ چگونه می‌توانیم محتوای ارزشمندی را به مخاطب ارائه دهیم که هم آموزشی و هم جذاب باشد؟

محتوای یونیک

تحویل فوری

سئو بیس

بهترین قیمت


x

قلم بانان متخصص تولید محتوای روانشناسی

مباحث روانشناسی آن‌قدر جذاب هستند که در هر گروه سنی، مخاطبان خود را دارند. آگاهی از مباحث مربوط به ارتباط برقرار کردن با همسر و فرزندان و حل مسائل پیش آمده در زمینه روانشناسی؛ همگی در حیطه تولید محتوای متنی، بازخورد های خوبی می گیرند. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر یک وب‌سایت تخصصی در زمینه روانشناسی دارید؛ حتماً روی تولید محتوای متنی آن سرمایه‌گذاری کنید. بسیاری از ترافیک های بالای وب‌سایت ها مربوط به دریافت ورودی از موتور جستجوی گوگل می باشد. زمانی که بتوانید کار تولید محتوای متنی را به‌ خوبی انجام دهید؛ موتورهای جستجو شما را در صدر نتایج جستجوی کاربران قرار می دهند و این موضوع باعث افزایش ترافیک بازدید وب‌سایت شما خواهد شد.

قلم بانان متخصص تولید محتوای روانشناسی هستند. قلم بان یک تیم تولید کننده محتوا، متشکل از نویسندگان حرفه‌ای در حیطه روانشناسی دارد؛ نویسندگانی که در این حوزه تحصیلات دانشگاهی گذرانده اند. بنابراین شما با سپردن بخش تولید محتوای وب‌سایت خود به این تیم متخصص و حرفه‌ای؛ می توانید از بابت داشتن مقالات تخصصی و بهینه، آسوده‌خاطر باشید.

متخصص تولید محتوا در زمینه روانشناسی

اصول تولید محتوا در زمینه روانشناسی

برای نوشتن یک محتوای قدرتمند در زمینه سلامت روان، روان‌شناسی و درمان، لازم است بدانیم چه چیزی در جذب مخاطب مؤثر است و چه چیزی مؤثر نیست. دانستن یک سری اصول کلی می‌تواند ما را در این امر یاری کند. باید بدانید که نویسنده باید به درست بودن مطالبی که ارائه می‌دهد، مطمئن باشد؛ چرا که با جان مردم سروکار دارد. در ادامه به اصول کلی و مهم تولید محتوا در زمینه روانشناسی می‌پردازیم که شامل:

صداقت را رعایت کنید

اولین نکته کلیدی در نوشتن یک محتوای اصولی و علمی رعایت صداقت است. در واقع ما باید در بیان حقیقت شفاف باشیم. در مسائل بهداشت روانی و روانشناسی، گاهی اوقات سعی می‌کنیم سربسته صحبت کنیم یا یکسری مسائل را محرمانه حفظ کنیم؛ اما باید بدانیم که وقتی صحبت از تولید محتوای روانشناسی جذاب به میان می‌آید، باید صادق باشیم.

تولید محتوا برای روانشناسی

متفاوت فکر کنید

در تولید محتوا در زمینه روانشناسی و سلامت روان و درمان، متخصصان تمایل دارند تا نوشته‌های خود را بر اساس اصول تجربی با پشتوانه ارائه دهند که این روش اغلب فضای محدودی برای ذهنیت باقی می‌گذارد. برای نوشتن محتوایی جذاب، باید متفاوت فکر کنید. در واقع، به اشتراک گذاشتن درک ذهنی یا تجربه افراد متخصص در مورد موضوعی که بررسی می‌شود، بسیار ارزشمند است. شاید تجربه بعضی از متخصصان برخلاف تحقیقات ثابت شده در یک زمینه‌ مورد بحث باشد. بیان چنین مواردی خوب است و می‌تواند محتوای شما را جالب‌تر کند؛ بنابراین وارد کردن برخی تجربیات ذهنی در محتوای شما واقعاً می‌تواند خارق‌العاده باشد.

عمیق باشید

برای اینکه محتوای جذابی ارائه دهید، باید از عمیق بودن کار خود اطمینان حاصل کنید. لازم است به موضوعی که می‌نویسید، اشراف کامل داشته باشید. وقتی افراد متوجه می‌شوند که شما می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید، تمایل بیشتری به خواندن پیدا می‌کنند. یکی از تنها راه‌های واقعی برای رسیدن به این هدف، این است که اطمینان حاصل کنید، محتوای شما به اندازه کافی عمیق است. محتوا باید نشان دهد که شما تحقیقات کافی انجام داده‌اید و موضوع مورد بحث را می‌شناسید. پس لازم است قبل از هر چیز درک صحیح و عمیق از موضوعی داشته باشید که قصد نوشتن در مورد آن را دارید.

تولید محتوا در زمینه روانشناسی

محتوای سازگار برای مخاطبان

 نکته کلیدی بعدی برای تولید محتوای روانشناسی این است که بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند. این احتمال وجود دارد که برخی از متخصصان به کار شما دسترسی داشته باشند. با این حال، در بیشتر موارد محتوای شما توسط افرادی مطالعه می‌شود که عموماً به زمینه یا موضوعی که در آن بحث می‌کنید، علاقه‌مند هستند. در نتیجه، نحوه نوشتن محتوای خود را باید با توجه به نوع مخاطب تغییر دهید. استفاده از اصطلاحات، واژگان یا ارجاع به تعداد زیادی مقاله روانشناختی کار درستی نیست. چون مخاطبانی که بیشترین تعداد خواننده شما را به خود اختصاص داده‌اند، به این موضوع علاقه‌ای نخواهند داشت. آن‌ها محتوایی می‌خواهند که سرگرم‌کننده، آموزنده و آسان برای خواندن باشد و مستقیماً سر اصل مطلب برود.

 یکی از نکات کلیدی که هنگام تولید محتوای روانشناسی به شما کمک می‌کند، این است که طوری بنویسید که صحبت می‌کنید. وقتی صحبت می‌کنیم، معمولاً از جملات یا پاراگراف‌های کوتاه و یا از کلمات ساده‌تر استفاده می‌کنیم. این طور نوشتن مخاطب را به ادامه خواندن ترغیب می‌کند. نوشتن مطالب خیلی طولانی ممکن است مخاطبان را خسته کند. پست‌های بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه عمدتاً کمک می‌کند تا تمرکز خواننده حفظ شود و همه این عوامل باید در نظر گرفته شود تا محتوای خود را در سطح مناسب برای مخاطبان خود قرار دهید. در نظر گرفتن درست تعداد کلمات مورد نیاز با توجه به موضوع و پرهیز از زیاده گویی به شما کمک می‌کند که هزینه تولید محتوا متنی نیز کاهش یابد.

ایده جدید

 نکته کلیدی دیگری که هنگام تولید محتوا در زمینه روانشناسی جذاب نیاز به توجه دارد، توسعه ایده‌های جدید است. اگر بتوانید مخاطبان را وادار کنید تا در مورد نکاتی که مطرح کرده‌اید فکر کنند، به احتمال زیاد آن‌ها با محتوای شما درگیر خواهند شد، پس برای خواندن بیشتر ترغیب می‌شوند که به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک مقاله کلی در مورد اضطراب اجتماعی بنویسید، به دنبال مقالاتی باشید که با روشی جدید به موضوع نگاه می‌کنند.

تولید محتوا برای سایت روانشناسی

ایده تولید محتوا روانشناسی

تولید محتوا برای روانشناسی در ابتدا نیاز به یک ایده مناسب دارد. یک موضوع تحقیق خوب نه خیلی گسترده و نه خیلی محدود است. اگر موضوعی را انتخاب کنید که خیلی کلی باشد، احتمالاً غرق اطلاعات خواهید شد که کار را دشوار می‌کند. انتخاب موضوعی که خیلی محدود باشد نیز سبب می‌شود، در یافتن اطلاعات کافی برای نوشتن دچار مشکل شوید، پس بهتر است در انتخاب موضوع دقت کنید.

برای پیدا کردن یک ایده مناسب برای تولید محتوای روانشناسی می‌توانید از سوشال مدیا، سایت‌های خارجی، ابزارهای کیورد ریسرچ خارجی و … کمک بگیرید. مقالات، مجلات آنلاین، روزنامه‌ها، مجلات، انجمن‌ها، وبلاگ‌ها و وب سایت‌های اطلاعاتی همگی منابعی معتبر برای پیدا کردن یک ایده جذاب هستند. شما می‌توانید برای دریافت محتوای مناسب به یک سایت تولید محتوا مراجعه نمایید. برای یافتن ایده‌های جذاب و تهیه یک محتوای پرمخاطب تیم تولید محتوای قلم بان همراه شماست.

 

در آخر اینکه …

در این مقاله به موضوع تولید محتوا در زمینه روانشناسی پرداختیم. موارد مختلفی از پیدا کردن ایده و موضوع مناسب و همچنین برخی از نکات کلیدی را برای جذابیت بیشتر محتوا مطرح کردیم. مواردی مثل صادق بودن و بیان شفاف مطالب، از مواردی هستند که می‌تواند مقاله شما را از سایرین متمایز کند. توجه به ذهنیت، کمک می‌کند، مخاطبان شما بیشتر بدانند. مخاطبان تمایل دارند تجربه متخصصان را از موضوع مورد بحث بدانند. عمیق بودن مطلب نیز به خوانندگان ثابت خواهد کرد که نویسنده به موضوع اشراف کافی داشته است.

از موارد دیگری که برای تهیه و تولید محتوای روانشناسی مناسب به آن اشاره شد، توجه به نوع مخاطب بود. باید بدانید که بین محتوایی که برای حرفه‌ای‌ها می‌نویسید و مطلبی که برای افراد غیر متخصص تولید می‌کنید، تفاوت وجود دارد. برای جذب بیشتر مخاطبان ایده‌های جدید را توسعه دهید و از این کار نترسید. استفاده از این اصول کلیدی کمک می‌کند تا در مسیر ایجاد محتوای جذاب در حوزه روانشناسی برای مخاطبان موفق‌تر عمل کنید.

نمونه تولید محتوا در زمینه روانشناسی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مشاور قلم بان

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود سفارش مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.