تولید محتوای سایت فروشگاهی

اگر به‌تازگی یک سایت فروشگاهی راه‌اندازی کرده‌اید و یا قصد انجام این کار را دارید؛ بهتر است بدانید که تولید محتوا برایتان از هر چیزی ضروری‌تر است. درواقع سایت های بزرگ فروشگاهی مثل آمازون، با استفاده از تولید محتوای اصولی و صحیح توانسته‌اند جایگاه بسیار خوبی در نتایج جستجوی گوگل، به دست آورند. با استفاده از تولید محتوا می توانید بازاریابی محتوایی انجام بدهید. بازاریابی محتوا از مؤثرترین راه هایی است که یک برند تجاری را از دیگر برندها متمایز می کند. درواقع با این کار می ‌توانید ارتباط عمیق و معتبری با مخاطبان خود برقرار کنید؛

محتوای یونیک

تحویل فوری

سئو بیس

بهترین قیمت


x

قلم بانان متخصص تولید محتوا برای سایت فروشگاهی

اگر یک وب‌سایت فروشگاهی دارید و در زمینه تولید محتوا تجربه خاصی ندارید، پیشنهاد می کنیم این کار را به یک تیم تولید محتوای حرفه‌ای بسپارید. شرکت تولید محتوا قلم بان علاوه بر اینکه در زمینه تولید انواع محتوا برای وب‌سایت های فروشگاهی فعالیت دارد؛ می تواند سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت را هم به بهترین شکل انجام دهد. شما می توانید کار تولید محتوای اصولی وب‌سایت فروشگاهی خود را با خیال راحت، به این مجموعه بسپارید.

سفارش تولید محتوا سایت فروشگاهی

اهمیت ویژه تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی

زمانی که برندهای سازمانی و فروشگاه‌ های آنلاین روی بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری می کنند، درواقع تمایل دارند از طریق رسانه های اجتماعی به همان بحث اصلی یعنی برند سازی و بازاریابی محتوا بپردازند. این موضوع باعث می ‌شود به‌سرعت در بین افراد شناخته شده شوید و به طبع آن، فروش کالا و خدمات خود را به‌صورت چشمگیری افزایش دهید.

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی، بحث بهینه‌سازی و سئو می باشد. زمانی که بتوانید روی وب‌سایت خود کار کنید و آن را بهبود ببخشید؛ به موتورهای جستجو اعلام می کنید که مطالب سایت شما کاملاً کاربردی و به‌روز می باشند. این موضوع باعث می شود موتورهای جستجو ازجمله گوگل، سایت شما را در اولویت نتایج برای جستجوی مخاطبان قرار دهد.

تولید محتوا یا همان بازاریابی محتوایی باعث می شود برند شما از سایر برندها با محصولات و خدمات مشابه، متمایز گردد. برای رسیدن به این هدف نیاز به استراتژی محتوا دارید. معمولاً افرادی که در حیطه تولید محتوا فعالیت دارند؛ قبل از اینکه این کار را برای یک وب‌سایت آغاز کنند، در ابتدا استراتژی محتوا را تعیین می کنند. با این کار به مشتری اعلام می کنید که یک برند منحصربه‌فرد هستید.

موضوع مهم دیگری که حاصل بازاریابی محتواست، وفاداری به برند می باشد. واقعیت این است که مشتریان معمولاً پس از تجربه بهتر با یک برند دیگر، برند قبلی که به آن وفادار بوده‌اند را رها می کنند؛ بنابراین باید در هرلحظه از دیگر رقیبانتان متمایز باشید تا بتوانید محبوبیت برند را برای مشتریانتان حفظ کنید. این کار را می ‌توانید از طریق بازاریابی محتوای بی‌وقفه، به‌خوبی انجام دهید. اگر بتوانید محتوای منظم و ارزشمندی برای مخاطب تولید کنید که هم زمینه آموزشی و سرگرم کننده داشته و هم اطلاعات مخاطب را افزایش دهد، با افراد ارتباط برقرار کرده و آن ها را نسبت به برند تولیدی خود، وفادار می کنید.

تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی

نکات تولید محتوای سایت فروشگاهی

اما تولید محتوا برای سایت فروشگاهی بر اساس اصولی انجام می گیرد که در ادامه به آن ها می پردازیم. تولید محتوای فروشگاهی از نوع متنی باید به گونه‌ای نوشته شود که سلیقه تمام مخاطبین را پوشش دهد. به این منظور به سیاست ها و سبک نوشتاری خاصی نیاز است. برخی از مهم‌ترین نکات مربوط به تولید محتوای سایت فروشگاهی را در ادامه آورده ایم.

سبک و ‌سیاق نوشته

سبک نوشته باید به نحوی باشد که نه زیاد از حد خودمانی و نه زیاد از حد رسمی و علمی به نظر برسد. درواقع باید برای اکثریت افراد قابل‌فهم باشد. مخاطبین وب‌سایت فروشگاهی شما ممکن است با هر جنسیت و هر گروه سنی باشند. در توضیح محصولات یک فروشگاه اینترنتی باید اطلاعات مفید و کاربردی به خواننده منتقل گردد؛ زیرا نوشته‌ای که این ویژگی ها را داشته باشد؛ مطمئناً ورودی خوبی برای سایت شما از موتورهای جستجوی گوگل، دریافت می کند.

نرخ تبدیل مخاطب به مشتری

هدف از تولید محتوا در سایت های فروشگاهی در حقیقت جذب مشتری است. برای این کار هیچ نیازی به ترغیب بیش‌ازحد مشتری و خرید نخواهید داشت. تنها کافیست اطلاعات جامع و مفید از محصول را در اختیار مخاطب قرار داده و سپس تصمیم نهایی را بر عهده وی بگذارید. اگر محتوای شما بتواند در مخاطب احساس اعتماد ایجاد کند؛ به احتمال زیاد او را به یکی از مشتریان دائمی شما، تبدیل خواهد کرد. وقتی افراد احساس کنند شما در زمینه کاری که می کنید متخصص هستید و اطلاعات کافی و درستی دارید، با حس بهتر و اعتماد کافی از شما خرید می کنند.

تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی

شرح محصول و خدمات آن

در توضیحات مربوط به محصول، هیچ نیازی به تعریف و تمجید شما درباره محصول وجود ندارد. درواقع این موضوع در زمینه جذب مشتری نتیجه عکس خواهد داشت. به‌جای این کار بهتر است از کیفیت ساخت محصول و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش آن، صحبت کنید. مخاطب امروزی بسیار باهوش است و تفاوت مبالغه و واقعیت را به خوبی درمی یابد؛ بنابراین تعریف و تمجید اضافی را کنار بگذارید و با صراحت با مخاطب صحبت کنید.

راهنمایی مخاطب

متأسفانه برخی از وب‌سایت های اینترنتی علیرغم داشتن محتوای باکیفیت، نتوانسته‌اند مشتری را نسبت به خرید محصول به خوبی راهنمایی کنند. شما باید مطالب را با در نظر گرفتن دیدگاه مخاطب آماده کنید؛ یعنی تصور کنید خودتان مخاطبی هستید که برای اولین بار است که به وب‌سایت شما رجوع می ‌کند؛ بنابراین هر آنچه که برای خرید اینترنتی نیاز است؛ در قالب جملات کوتاه به وی، منتقل کنید. در این صورت نیاز های او را بهتر درک می کنید و می توانید تولید محتوای بهتری داشته باشید.

انواع تولید محتوا برای سایت فروشگاهی

تولید محتوا برای پیج فروشگاهی و یا سایت های فروشگاهی انواع مختلفی دارد. می ‌تواند یک متن ساده در زمینه شرح محصول بوده و یا اینکه یک ویدئوی آموزشی برای افزایش اطلاعات مخاطب باشد. تولید محتوا از هر نوعی که باشد؛ باید با هدف بهبود سئو انجام گردد. چرا که موتورهای جستجو وب‌سایت ها را بر اساس اصول سئو شناسایی کرده و به کاربر نمایش می دهند. برخی از استراتژی های محتوایی که روی سایت های فروشگاهی اعمال می‌ شوند عبارت‌اند از:

ساخت صفحات دسته بندی ها

ساخت دسته بندی های بلاگ و بخش اخبار شامل آگهی ها و تخفیف ها، هدایای عضویت، مسابقات و… است. قبل از هر چیز باید بخش های مختلف یک وب‌سایت فروشگاهی به خوبی مشخص شوند. مسلماً برای اینکه بتوانید روی جذب مشتری تمرکز کنید؛ باید هر آنچه که برای مشتری جذابیت دارد را در فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید. این موضوع شامل تخفیف ها و هدایایی مربوط به عضویت در وب‌سایت و مسابقات دوره‌ای می شود. علاوه بر این، بخش بلاگ که شامل محتوای متنی ارزشمند است، یک بخش اخبار شامل آگهی ها هم می بایست در یک وب‌سایت وجود داشته باشد. هرکدام از این بخش ها به‌طور جداگانه نیاز به تولید محتوای تخصصی دارند.

خوشه های موضوعی

خوشه های موضوعی، مانند پیلار کانتنت ها در بخش ‌های مختلف بلاگ عمل می کنند. سعی کنید یک مرکز محتوایی مرتبط با محصولاتی که عرضه می کنید، داشته باشید. به‌عنوان مثال اگر قرار است وب‌سایت شما در زمینه فروش مکمل ها فعالیت داشته باشد، می توانید مرکز محتوایی درباره بهترین مکمل ها برای افزایش انرژی و… را در سایت قرار دهید. این قبیل موضوعات باعث می شوند بتوانید ارتباط مؤثری با مخاطبان خود برقرار کنید. درواقع هدف از محتوای ستونی یا پیلار کانتنت هم همین ارتباط گرفتن با بازدیدکنندگان وب‌سایت می باشد.

تولید محتوا برای سایت فروشگاهی و online shop

محتوای تولید شده توسط کاربر

تجربه خرید کاربران در گذشته، می تواند یک محتوای تولید شده مفید برای دیگر کاربران باشد. به این صورت که با مشاهده چنین محتوایی، افراد با احتمال بیشتر و با اعتماد بالاتری نسبت به خرید اقدام می کنند. برای این کار می توانید از استراتژی های متفاوتی استفاده کنید. به‌عنوان مثال، مسابقه‌ای طراحی کنید که شامل ارسال فیلم و عکس محصول توسط مشتریان باشد. همچنین می‌ توانید افراد را تشویق کنید که پس از خرید نظرات خود را بنویسند. ایجاد هشتگ های رسانه‌ای برای یک برند و محصولات خاص هم از دیگر راهکارهایی است که می توانید برای فروش بالاتر محصولات خود استفاده کنید.

واژه‌نامه اصطلاحات رایج در حوزه فعالیت سایت فروشگاهی

چنانچه محصولات شما اصطلاحات ناآشنایی برای کاربر دارند، بهتر است یک واژه‌نامه تهیه کنید. چنین واژه‌نامه‌ای می تواند یک استراتژی مؤثر برای سئو باشد. درواقع اصطلاحات رایج و یا همان واژه‌نامه کمک می کنند افرادی که به دنبال یک محصول خاص هستند، به وب‌سایت شما هدایت شوند.

راهنمای خرید با اینفوگرافیک

اینفوگراف یا همان اطلاعات بصری یکی از روش های مؤثر برای انتقال اطلاعات به شیوه‌ای سریع و آسان می باشد. اینفوگرافیک ها در رسانه های اجتماعی قابلیت اشتراک‌گذاری بالایی دارند و همین موضوع باعث می شود ترافیک وب‌سایت شما، بالاتر برود. از اینفوگرافیک ها می توانید برای راهنمایی مشتریان در تصمیم‌گیری برای خرید استفاده کنید. همچنین می توانید محصولات و ویژگی های آن را با استفاده از تصاویر نمادین، به نمایش بگذارید.

تولید فیلم های آموزشی و معرفی محصول

در سال های اخیر علاقه مردم به یادگیری افزایش چشمگیری داشته است. شما می توانید با ایجاد یک محتوای آموزشی جذاب، به افراد درباره حل مشکلات و چالش های خاص کمک کنید و از این طریق ترافیک و بازدید وب‌سایت خود را افزایش دهید. با استفاده از این ویدیوهای آموزشی، می توانید ارتباط خوبی با مخاطبان داشته باشید و این موضوع باعث ایجاد اعتماد بین شما و مخاطبان می شود. مخاطبانی که ممکن است به احتمال زیاد به مشتریان شما در آینده تبدیل شوند.

تقویت و به‌روزرسانی محتوا

زمانی که یک محتوا را تولید کردید، کارتان تمام نمی شود. شما باید مرتب دغدغه به‌روزرسانی محتوا و تقویت آن را داشته باشید. این کار را می توانید از چند طریق انجام دهید. به‌عنوان مثال می توانید محتوا را در چندین پلتفرم و رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا بازاریابی ایمیلی داشته باشید. همچنین انجام تبلیغات و اشتراک‌گذاری محتوای خود در انجمن های آنلاین هم می تواند به تقویت محتوای تولید شده کمک کند. البته استراتژی های دیگری هم وجود دارند که می توانید از مشتریان برای این کار کمک بگیرید. به‌عنوان مثال ترغیب به اشتراک‌گذاری از طریق تخفیف هدایا، مسابقات و… می تواند محتوای تولید شده شما را تقویت کند.

تولید محتوا برای پیج فروشگاهی

تولید محتوا برای ساخت صفحات پرسش و پاسخ مشتریان

قطعاً هم مشتریان بالقوه و هم مشتریان بالفعل، در مورد محصولات شما سوا لاتی خواهند داشت. به همین جهت وجود یک صفحه پرسش و پاسخ، می تواند راهنمای خوبی برای آن ها باشد. شما می توانید در این صفحه سؤالات پرتکرار را درباره یک محصول خاص گردآوری کرده و به آن ها پاسخ دهید.

کتاب های الکترونیکی و راهنما های قابل دانلود

آپلود کتاب های الکترونیکی در وب‌سایت شما باعث می‌ شود خیلی افراد مخصوصاً کسانی که به دنبال جستجو و دریافت اطلاعات هستند، به وب‌سایت شما هدایت شوند. زمانی که مشتری بتواند پاسخ سؤال های خود را از یک موضوع بگیرد؛ با احتمال بیشتری در موقعیت های بعدی بازهم به این وب‌سایت رجوع خواهد کرد؛ بنابراین می توانید در زمینه تولید محتوا، کتاب های الکترونیکی و pdf های راهنمای قابل دانلود را در وب‌سایت فروشگاهی خود قرار دهید.

سفارش تولید محتوا سایت فروشگاهی

با مطالب ارائه شده در قسمت های قبل، حتماً متوجه شدید که تولید محتوا نکات، اصول و استراتژی های خاص خود را دارد. اگر یک وب‌سایت فروشگاهی داشته و در زمینه تولید محتوا تجربه خاصی ندارید، پیشنهاد می کنیم این کار را به یک تیم تولید محتوای حرفه‌ای بسپارید. شرکت تولید محتوا قلم بان علاوه بر اینکه در زمینه تولید انواع محتوا برای وب‌سایت های فروشگاهی فعالیت دارد؛ می تواند سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت را هم به بهترین شکل انجام دهد. شما می توانید کار تولید محتوای اصولی وب‌سایت فروشگاهی خود را با خیال راحت، به این مجموعه بسپارید.

برای سفارش تولید محتوا به تیم قلم بان، می توانید از طریق شماره های درج شده تماس گرفته و یا در واتساپ پیام بگذارید. کارشناسان قلم بان در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

در آخر اینکه …

تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی کاری نیست که بتوان یک شبه آن را فراگرفت. اصول و قواعد خاصی دارد که اگر به آن ها بی‌توجه باشید، نمی توانید نتیجه مطلوب را کسب کنید. آنچه که برای وب‌سایت های فروشگاهی اهمیت زیادی دارد؛ جذب مشتری و فروش بالاتر کالا می باشد؛ بنابراین تولید محتوا برای سایت باید در جهت رسیدن به اهداف موردنظر باشد. با سفارش تولید محتوا به مجموعه قلم بان، می توانید در جهت جذب مشتری، فروش بالاتر و کسب سود بیشتر، قدم بردارید.

تولید محتوا برای فروش شال و روسری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مشاور قلم بان

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود سفارش مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.