تولید محتوای پزشکی

نویسندگی و تولید محتوای پزشکی، یک حرفه بسیار با ارزش و مورد احترام است. در حقیقت این نویسندگان پزشکی هستند که همه روزه جزئیات فعالیت‌های این رشته، اخبار و تحقیقات انجام شده در این زمینه را به اشتراک می‌گذارند. همان‌طور که علم، پزشکی سلامتی را بهبود می‌بخشد و زندگی را نجات می‌دهد. نویسندگان فعال در این حرفه وظیفه اطلاع رسانی درست و به موقع را بر عهده دارند و معمولاً در موضوعات مختلفی فعال هستند.

ممکن است قصد نوشتن یک مقاله در مورد کارآزمایی‌های بالینی را داشته باشید یا نیاز باشد تا دستگاه‌های پیشرفته و جدید را بازاریابی کرده و آن را به متخصصان و مردم معرفی کنید. شاید بخواهید مطالبی را برای آموزش متخصصان مراقبت‌های بهداشتی یا حتی عموم مردم، در مورد درمان‌های جدید بنویسید. در هر صورت، می‌توانید کار را به یک نویسنده پزشکی حرفه‌ای بسپارید. این مقاله به صورت یک راهنما، اطلاعات و منابعی را در مورد کارهایی که نویسندگان پزشکی انجام می‌دهند، شرکت‌هایی که برای تولید محتوا به نویسندگان پزشکی نیاز دارند و آنچه که شما برای شروع این حرفه در حال رشد باید بدانید را ارائه می‌دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا به تمامی سؤالاتی که در ذهنتان هستند پاسخ دهید.

محتوای یونیک

تحویل فوری

سئو بیس

بهترین قیمت


x

قلم بانان متخصص تولید محتوای پزشکی

آیا شما هم برای سایت خود به دنبال محتوای پزشکی هستید؟ واضح است که می‌خواهید بهترین متن را دریافت نمایید. پس قبل از هر چیز، لازم است مطمئن شوید که بهترین‌ها کار شما را انجام می‌دهند.

 • نوشتن متن‌های پزشکی نیاز به تخصص دارد. لازم است نویسندگان در نوشتن متون پزشکی تبحر و تخصص لازم را داشته باشند. نویسندگان تیم تولید محتوای قلم بان دارای تخصص و تجربه بالا در تولید محتوا هستند. نویسندگان ما علاوه بر مهارت‌های نوشتاری قوی، دارای توانایی ترجمه دقیق اطلاعات فنی و علمی نیز می‌باشند
 • در قلم بان متن‌های تولید شده توسط محتوا نویسان، بعد از بازنگری به کارفرما تحویل داده خواهد شد. در نتیجه شما می‌توانید محتوا را منطبق با درخواست خود و بدون ایرادات فنی و تخصصی دریافت نمایید.
 • سئوی متن، یکی از مهم‌ترین نکاتی می‌باشد که لازم است در تولید محتوا رعایت شود. در صورتی که متن آماده شده، فاقد سئوی درست و اصولی باشد، محتوای شما هر چند قدرتمند، جایگاه مناسبی در جست و جوی گوگل پیدا نخواهد کرد. تیم قلم بان به سئوی محتوا و سئوی داخلی تسلط لازم و کافی دارند. ما متعهد می‌شویم که محتوای سفارشی شما سئو شده تحویل داده شود.
 • یکی دیگر از نکات مهم، انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای محتوای شماست. شما می‌توانید کیورد ریسرچ مقالات خود را نیز به ما بسپارید تا مطابق با نیاز و سلیقه شما، کارتان را به بهترین نحو انجام دهیم. انجام کیورد ریسرچ صحیح و انتخاب بهترین ها، تخصص ماست.

تولید محتوا برای سایت پزشکی

قیمت تولید محتوا برای سایت پزشکی

بدون شک زمان سفارش تولید محتوا، یک مسئله مهم ذهن شما را مشغول خواهد کرد. مسئله‌ای که این روزها دغدغه همه مشاغل است و آن هم هزینه‌ای است که باید برای تولید محتوا بپردازند. این دغدغه متأسفانه موجب می‌شود که گاهی قید کیفیت را بزنیم و به یک محتوای ضعیف بسنده کنیم. خوب است که بدانید تولید یک محتوای ضعیف و فاقد استانداردهای لازم، نمی‌تواند تأثیرگذار باشد و در نتیجه تنها موجب هدر رفتن وقت و هزینه شما خواهد شد. تولید محتوا به ویژه در رشته ها و شاخه های پزشکی، بسیار مهم است؛ زیرا تولید این محتوا مستقیماً با سلامت انسان‌ها در ارتباط است. در نتیجه هر گونه کوتاهی، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. تیم قلم بان با در نظر گرفتن این نگرانی‌ها، محتوایی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت را برای شما تولید خواهد کرد. هدف ما در قلم بان جلب رضایت مشتریان است. قلم‌بانان تولید محتوا برای سایت پزشکی شما را با بهترین کیفیت تضمین می‌کنند.

مجموعه قلم بان آماده همکاری با کارفرمایان صنعت داروسازی، شرکت‌های محصولات دارویی و بهداشتی، شرکت‌های تجهیزات پزشکی، سازمان‌های تحقیقاتی پزشکان، ارائه دهندگان خدمات پزشکی، مجلات پزشکی، مؤسسات پزشکی دانشگاهی، انجمن‌های پزشکی و علمی، وب سایت‌های بهداشت و درمان و بسیاری از مشاغل دیگر می‌باشد. برون سپاری تولید محتوا یک راه سریع و آسان، برای تأمین محتوای مورد نیاز شماست. هم اکنون می‌توانید تولید محتوای پزشکی مورد نظر خود را سفارش دهید. با قلم بان سفارش خود را با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت دریافت نمایید.

اصول تولید محتوا پزشکی چگونه است؟

هنگام تولید و نوشتن یک محتوای پزشکی از کجا شروع کنیم؟ کلید شروع نوشتن محتوای پزشکی مؤثر، برنامه‌ریزی است؛ مانند هر شکل دیگری از تولید محتوا، اگر برای نوشتن محتوای پزشکی خود برنامه‌ریزی نمی‌کنید، از قبل خود را برای شکست آماده کرده‌اید. اینکه به اطلاعات دقیق و حقایق متکی باشید، اهمیت زیادی دارد. به‌ویژه زمانی که صحبت از ایجاد محتوایی است که توسط عموم استفاده می‌شود یا به عنوان مرجع مورد توجه قرار می‌گیرد، این اهمیت بیشتر خواهد شد. در ادامه با بیان نکاتی که به شما در تولید یک محتوای قوی کمک می‌کنند، همراهتان هستیم.

محتوای سایت پزشک و سلامت

دانش و مهارت‌های خود را افزایش دهید

افرادی که قصد دارند در زمینه تولید محتوای پزشکی فعالیت کنند، معمولاً از رشته‌های مختلف وارد این حوزه می‌شوند. نویسندگانی که دارای پیشینه پزشکی یا علمی هستند، معمولاً نیاز به تقویت مهارت‌های نگارشی دارند. در حالی که بخش مربوط به اصطلاحات پزشکی برای کسانی که سابقه نوشتن دارند، دشوارتر است. مهم نیست که آموزش شما چه بوده است، باید فهرستی از آنچه می‌دانید و نمی‌دانید تهیه کنید و مهارت‌های خود را در این زمینه افزایش دهید.

 • یادگیری گرامر و اصول نوشتن: پایه و اساس کار شما را به عنوان یک تولید کننده محتوا تشکیل می‌دهد. کاربرد نادرست ضمایر، افعال و جمله‌بندی‌های نامناسب، کاربرد نا به جای نقطه و ویرگول و سایر علائم نگارشی، موجب می‌شوند در انتقال مفهوم به خواننده متن دچار مشکل شوید. نوشتار ضعیف حتی بهترین مطلب علمی شما را ضعیف نشان می‌دهد.
 • اصطلاحات پزشکی: اگر در زمینه پزشکی یا سایر رشته‌های وابسته به پزشکی تحصیل نکرده‌اید، احتمالاً بیشترین ضعف شما در این مورد خواهد بود. دانستن اصطلاحات پزشکی لازم است؛ اما کافی نیست. سعی کنید که بینش بیشتری در مورد واژگان پزشکی به دست آورید.
 • اخلاق حرفه‌ای: هر حرفه‌ای یک منشور اخلاقی دارد و حرفه پزشکی هم از این قاعده مستثنی نیست. مطمئن شوید اصول اخلاقی که باید رعایت کنید را می‌دانید.
 • آمار: اگر در زمینه تحقیقات پزشکی کار می‌کنید، داشتن درک اولیه از آمار ضروری است. آیا می‌توانید تفاوت بین میانگین، میانه و سایر موارد آماری را توضیح دهید؟ استفاده از نمودارها و جداول، یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ها برای انتقال اطلاعات پیچیده هستند. اگر در این زمینه آگاهی کافی ندارید، لازم است برای یادگیری این مهارت وقت بیشتری بگذارید.

منابع را کاوش کنید

برای اینکه یک محتوای پزشکی با کیفیت تولید کنید، لازم است که از منابع در دسترس خود آگاه باشید و منابع معتبری را انتخاب کنید. حجم عظیمی از اطلاعات علمی که اکنون در دسترس هستند علاوه بر کتاب‌ها و مجلات پزشکی، در پایگاه‌های اطلاعاتی زیادی نگهداری می‌شوند که برای تولید محتوای پزشکی و برداشت اطلاعات در این رشته مورد استفاده قرار می گیرند. برای یافتن بهترین نتایج، استفاده از کلمات کلیدی صحیح برای جست جو مفید خواهد بود. مراقب باشید اطلاعات نادرست شما را گمراه نکنند.

تولید محتوا برای پزشکان و مراکز درمانی

واضح و دقیق باشید

در تولید محتوای پزشکی به سرعت سر اصل مطلب بروید. این کار اغلب می‌تواند راه مؤثرتری برای ایجاد یک محتوای پزشکی پرمخاطب باشد؛ بنابراین از کاربرد جملات کوتاه و حجم کمتر در نوشته‌های خود نترسید. یک متن شسته و رفته، با محتوایی قدرتمند به سرعت خوانده می‌شود. پس از زیاده‌گویی بپرهیزید. این می‌تواند یک مزیت بزرگ برای متن شما باشد.

استفاده از اصطلاحات خاص ممنوع

استفاده بیش از حد از اصطلاحات، دامی است که بسیاری از مشتاقان تولید محتوای پزشکی در آن گرفتار می‌شوند. اکثریت قریب به اتفاق نویسندگان پزشکی، دارای مدارک پزشکی یا مدارک مرتبط هستند. در نتیجه این یک مزیت فوق‌العاده برای درک مفاهیم پیچیده علمی است. با این حال، بسیاری از این افراد که از محیط آکادمیک به نوشتن محتوای پزشکی روی می‌آورند، با یک مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند و آن استفاده بیش از حد از اصطلاحات تخصصی است؛ اما اهداف و خواسته‌های مخاطب همیشه با نوشته‌های دانشگاهی همسو نیست. مگر در مواردی که مخاطبان هدف شما متخصصین باشند.

اغلب اوقات در زمینه پزشکی یا زیست پزشکی، مخاطبان دانشمند و پزشکان، تمایل دارند با استفاده از اصطلاحات فنی موضوع را بررسی کنند. با این حال، این نوع نوشتار اغلب منجر به سردرگمی در میان کسانی می‌شود که با اصطلاحات آشنا نیستند. اگر از ادبیات آکادمیک استفاده کنید، درک منظور شما برای خوانندگان بسیار دشوار خواهد بود؛ بنابراین تا حد امکان از استفاده از عبارات یا کلمات اختصاری ناآشنا خودداری کنید. اگر باید از آن ها استفاده کنید و مخاطب شما با یک اصطلاح خاص آشنا نیست، حتماً معنی آن را روشن کنید. یادتان باشد؛ قرار نیست محتوای پزشکی شما سوپی از اصطلاحات پیچیده باشد.

تولید محتوا درباره پزشکی عمومی

نکات مهم تولید محتوا برای سایت های پزشکی

ممکن است قصد نوشتن یک مقاله در مورد کارآزمایی‌های بالینی را داشته باشید یا نیاز باشد تا دستگاه‌های پیشرفته و جدید را بازاریابی کرده و آن را به متخصصان و مردم معرفی کنید. شاید بخواهید مطالبی را برای آموزش متخصصان مراقبت‌های بهداشتی یا حتی عموم مردم، در مورد درمان‌های جدید بنویسید. در هر صورت برای نوشتن چنین محتوایی، نکاتی که در ادامه آورده ایم را در نظر داشته باشید:

 • انواع نوشته‌های پزشکی فوق برای مجموعه‌ای از مخاطبان مشخص است. به عنوان مثال: متخصصان پزشکی، بیماران و عموم مردم، نمایندگان فروش پزشکی یا توزیع کنندگان دارو، هر کدام نیاز‌های متفاوتی دارند. از این رو، اطلاعات فنی باید متناسب با سطح درک مخاطبان مربوطه ارائه شوند. به عنوان مثال در حالی که اسنادی که برای متخصصان و تنظیم‌کننده‌های پزشکی در نظر گرفته شده‌اند، می‌توانند بسیار فنی باشند و می‌توانند شامل داده‌های علمی و توضیح آن شوند. اسنادی که برای بیماران و عموم مردم در نظر گرفته شده‌اند، باید ساده و تا حد ممکن بدون اصطلاحات فنی نوشته شوند.
 • تولید محتوا برای سایت پزشکی، ممکن است هر یک از موارد فوق را شامل شود. در صورتی که برای سایت خود محتوای پزشکی تولید می‌کنید، سئوی متن را فراموش نکنید. رعایت اصول سئو؛ یکی از کلیدی‌ترین موارد برای دیده شدن مقاله شما است.
 • در نوشتن محتوا همیشه مقرراتی برای تکمیل قالب‌ها و ساختارهای هر مجموعه مورد نیاز است و محتوای آن ها توسط قوانین و دستورالعمل‌های نظارتی تعیین می‌شوند؛ بنابراین، یک نویسنده پزشکی که در تهیه این مدارک دخیل است، باید با مقررات و قالب‌های تجویز شده برای این نوع اسناد آشنا باشد.

انواع تولید محتوا پزشکی

نویسندگان و ویراستاران محتوای پزشکی را می‌توان در زمینه‌های مختلف این رشته یافت. نوشتن این مقالات شامل تولید محتوا برای پزشکان و مراکز درمانی، نوشتن انواع مختلف محتوا برای اهداف مختلف و برای مخاطبان مختلف می‌شود. در زیر نمونه‌هایی از انواع نوشته‌های پزشکی آورده شده است:

روزنامه نگاری پزشکی

نوشتن مقالات روزنامه و مجلات پزشکی، یکی از انواع راه های تولید محتوای پزشکی است. این مطالب بیشتر برای عموم مردم و افراد عادی هستند و باید به زبانی ساده و غیر فنی نوشته شوند.

تولید محتوا برای سایت پزشکی

آموزش پزشکی

آموزش پزشکی و موارد بهداشتی، ممکن است برای مخاطبان متفاوتی نوشته شود. در نوشتن هر یک از این موارد، باید زبان مخاطب در نظر گرفته شود. در بخش زیر به انواعی از محتواهای آموزش پزشکی اشاره شده است.

 • پزشکان: کتاب‌های درسی، برنامه‌های آموزش مداوم پزشکی، تهیه اسلایدهای آموزشی، آموزش الکترونیکی و غیره
 • بیماران: مطالب آموزشی بیمار، کمک‌های تصمیم‌گیری برای بیماران و غیره
 • نیروی فروش: آموزش فروش برای بازاریابان فروش محصولات

بازاریابی پزشکی

بازاریابی محصولات پزشکی و محصولات بهداشتی نیز نیاز به تولید محتوا دارد. این نوع از تولید محتوا پزشکی نیز توسط نویسندگان فعال در این حوزه نوشته می‌شود و مواردی از قبیل تبلیغات داروها، دستگاه‌ها و سایر محصولات را در بر می‌گیرد. محتواهای تبلیغاتی با هدف قرار دادن متخصصان مراقبت‌های بهداشتی یا مصرف‌کنندگان محصولات، تولید می‌شوند. توضیحات محصول، بروشورها، جزوه‌ها، راهنمای آموزش نیروی فروش، محتوای آموزش الکترونیکی، محتوای اینترنتی برای پزشکان و بیماران (مصرف کنندگان) بخشی از محتوا‌های تبلیغاتی هستند.

انتشار و ارائه مقالات

مقالات تحقیقی، گزارش‌های موردی، مقالات مروری و تهیه چکیده مقالات برای مجلات، از انواع تولید محتوای پزشکی هستند. پوسترها برای ارائه در نشست‌ها و کنفرانس‌های علمی و همچنین تهیه اسلاید برای کنفرانس‌های پزشکی، از مواردی است که توسط یک نویسنده محتوای پزشکی تولید می‌شود.همان‌طور که حتماً تا کنون متوجه شده‌اید، ممکن است دانش و مهارت‌های لازم برای نوشتن انواع مختلف مدارک پزشکی، متفاوت باشد. در نتیجه هر فرد بسته به استعداد و علاقه خود، تصمیم به نویسندگی در نوع خاصی از محتوای پزشکی می‌گیرد.

در آخر اینکه …

تا اینجا سعی کردیم شما را با تولید محتوای پزشکی، اصول نوشتن یک محتوای پزشکی و انواع آن آشنا کنیم. پر واضح است که پیش نیاز اصلی برای نویسنده شدن در رشته پزشکی، آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات آن می‌باشد. معمولاً نویسندگان محتوای پزشکی تحصیلات خود را در یکی از علوم زیستی مانند پزشکی یا علوم پیراپزشکی مانند داروسازی، میکروبیولوژی، تغذیه و رژیم غذایی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی و غیره گذرانده‌اند. تحصیلات مرتبط قطعاً، می‌تواند زمینه مناسبی را فراهم کند که نویسنده را با مفاهیم علمی و داده‌های پژوهشی آشنا کند.

با این حال یکی دیگر از پیش نیازهای مهم، توانایی نوشتن است. از آنجایی که نیاز اساسی یک نویسنده پزشکی این است که اطلاعات علمی را به مخاطبان هدف منتقل کند، درجاتی از تسلط بر مفاهیم نگارشی را نیاز دارد. یک نویسنده محتوا، باید توانایی نوشتن متن صحیح از نظر گرامری و توانایی بیان و ارائه اطلاعات را در یک نوشتار صحیح داشته باشد. همان‌طور که در این مقاله عنوان شد، یک نویسنده محتوای خوب باید برای مخاطبان خود بنویسید. اگر محتوای پزشکی شما برای مخاطبان عمومی طراحی شده است، استفاده از سبک محتوای عامیانه تر و حتی زبان دوستانه، می‌تواند راهی عالی برای نرم کردن موضوع باشد.

قطعاً بزرگ‌ترین موفقیت برای یک نویسنده، این است که بیشترین مخاطب را به دست آورد. پس با رعایت نکات یاد شده، می‌توانید کارتان را مخاطب پسند تر و تأثیرگذارتر کنید. در پایان اگر قصد ایجاد یک محتوای قوی و باکیفیت را دارید؛ می‌توانید کار را به ما بسپارید. تیم تولید محتوای قلم بان با نیروهای متخصص، آماده تولید انواع محتوای پزشکی برای شما می‌باشد. برای تولید محتوا درباره پزشکی عمومی، تخصصی، داروسازی، تبلیغات محصولات پزشکی و بهداشتی و سایر موارد مرتبط، با ما در تماس باشید.

تولید محتوا برای فروش شال و روسری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مشاور قلم بان

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود سفارش مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.