تولید محتوای رپورتاژ خبری

اگر می خواهید یک رپورتاژ آگهی قوی و خوبی داشته باشید که علاوه بر گوگل، مردم هم تشویق به کلیک روی لینک سایت تان شوند، بسیار اهمیت دارد که اصولی را برای تولید محتوای رپورتاژ در نظر داشته باشید. مسلماً متنی که برای رپورتاژ می نویسید، با متی که تحلیل و تفسیر یک محصول یا خدمات است، زمین تا آسمان فرق دارد. در ادامه به این نکات اشاره کردیم. برای نوشتن رپورتاژ حرفه ای با قلم بان همراه باشید.

محتوای یونیک

تحویل فوری

سئو بیس

بهترین قیمت


x

قلم بانان متخصص رپورتاژ نویسی

نوشتن رپورتاژ آگهی اصولی، اعتبار سایت شما را نزد گوگل و کاربران بالا می برد؛ بنابراین، اگر خودتان تجربه ای در این زمینه ندارید، بهتر است این کار را به متخصصان این حوزه بسپارید و سفارش تولید محتوا دهید. قلم بان با تکیه بر تخصص و تجربه تیم قوی که در زمینه رپورتاژ نویسی دارد، محتوای شما را بین 2 الی 3 روز کاری با بهترین کیفیت و طبق اصول رپورتاژ تحویل تان می دهد. ویژگی منحصر به فرد سفارش رپورتاژ آگهی در قلم بان قیمت مناسب و کیفیت بالای محتواها است. اصول سئو در تمام محتوا رعایت می شود. محتوا طبق نظر خودتان و بر اساس استانداردهای سایتی که رپورتاژ آگهی را دریافت می کند، نوشته می شود. در واقع با توجه به اهداف تان، رپورتاژ مورد نظرتان را تحویل می گیرد.

سفارش رپورتاژ خبری

هزینه تولید محتوای رپورتاژ

رپورتاژ آگهی چون تیتر صفحه اول خبر گزاری ها و سایت های معتبر است، پتانسیل این را دارد که بیشتر از محتوای سایت خودتان خواننده جذب کند. در نتیجه بازدیدکنندگان بیشتری را می تواند به سایت تان منتقل کند. در واقع رپورتاژ آگهی خبری است که کاربر نمی داند تبلیغاتی است. هزینه تولید محتوای رپورتاژ از محتوای عادی معمولاً بالاتر است؛ اما در قلم بان این هزینه کمتر از هر جای دیگر است. شما می توانید با کلمه ای 60 تومان، محتوای رپورتاژ آگهی با کیفیت و کاملاً منطبق با اصول نگارشی رپورتاژ آگهی تحویل بگیرید. چه چیزی بهتر از این؟ پس همین حالا با ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی نیاز شما هستیم.

رپورتاژ خبری چیست

تولید محتوای رپورتاژ چیست؟

تصور کنید در حال عبور از خیابان هستید، ناگهان فروشنده ای جلوی راه تان را می گیرد. با اصرار سعی دارد از او یک لباس بخرید. این طرز فروش و بازاریابی، هر چقدر هم که لباس با کیفیت باشد یا شما نیاز به خرید آن لباس داشته باشید، در این شرایط، یک مقاومت ذهنی در مقابل اصرار به خرید در ذهن تان به وجود می آورد که منجر می شود از آن فروشنده نگون بخت خرید نکنید. در حالی که اگر کسی ابتدا، نیاز شما را به استفاده از آن مدل لباس یاد آوری کند و سپس راه حل رفع نیاز را بگوید، احتمالاً برای خرید یا استفاده از آن، به فکر فرو روید و مقاومت ذهنی کمتری داشته باشید.

محتوای رپورتاژ، یعنی محتوایی که یک خبر تبلیغاتی محسوب می شود و به طور غیر مستقیم برای محصولی منتشر می شود. در واقع به خبری که در رابطه با محصول یا کارایی آن تولید شود، رپورتاژ می گویند. رپورتاژ آگهی کلمه ای فرانسوی است که به معنای گزارش نویسی بوده و در سایت های معتبر منتشر می شود. این راهکار که نوعی بازاریابی دیجیتال محسوب می شود، می تواند تأثیر مثبتی بر سئوی سایت شما داشته باشد. البته در صورتی که به صورت غیر اصولی و یا در زمان نادرست منتشر شود، می تواند روی سئوی سایت تان تأثیر منفی بگذارد و یا هزینه هایی که کردید، هدر رود.

تأثیر تولید محتوای رپورتاژ بر سئو چیست؟

تاثیر تولید محتوای رپورتاژ در سئو

احتمالاً می دانید، یکی از مهم ترین مواردی که در رتبه بندی سایت شما در گوگل اهمیت دارد، تعداد و کیفیت بک لینک هایی است که سایت شما از سایت های معتبر دریافت می کند. در واقع این معنی را برای گوگل دارد که سایت شما انقدر ارزش دارد که از دیگر سایت های معتبر به سایت تان لینک دادند. در واقع سایت شما را معرفی کردند. البته دقت کنید که تأثیر این کار بر سئو غیر طبیعی نشود؛ یعنی اگر گوگل تشخیص دهد که به طور ناگهانی بک لینک های شما افزایش پیدا کرده و یا هایپر لینک ها به درستی چیده نشده است، احتمال پنالتی شدن سایت تان از طرف گوگل وجود دارد.

متن رپورتاژ آگهی را در چه سایت هایی منتشر کنیم؟

در نظر داشته باشید که سایتی را انتخاب کنید که قدرت دامنه بیشتری داشته باشد. برای انتشار محتوای رپورتاژ از سایت های ملی و خبر قدرتمند استفاده کنید. سایت هایی که بازدیدکنندگان زیاد، لینک خروجی کم و بک لینک ورودی زیادی داشته باشد، سایت قدرتمندی است. تولید محتوای رپورتاژ به دو هدف اصلی انجام می شود:

 1. اولین مورد آگاهی از برند کسب و کار شما و دومین مورد برای سئوی سایت و افزایش رتبه سایت در گوگل است. بنابراین اولین چیزی که می تواند رتبه شما را در گوگل افزایش دهد، لینک گرفتن از سایت قدرتمند است. هر چقدر موضوع این وبسایت به زمینه کاری شما نزدیک تر باشد، دادن رپورتاژ آگهی در آن سایت بهتر است.
 2. مسلماً بخشی از کاربران سایتی که برای رپورتاژ در نظر گرفتید، جدا از ربات های گوگل، کاربران اینترنتی هستند؛ بنابراین در نظر داشته باشید که هدف شما از تولید محتوای رپورتاژ فقط سئو نیست. بلکه نیاز به کاربرانی دارد که به خدمت یا محصول شما نیاز دارند و حالا با رپورتاژی که شما دادید، احساس نیاز برای استفاده از خدمات تان پیدا کردند.
 3. نکته سومی که باید در نظر بگیرید، اعتبار آن سایت در نظر کاربران است. ضمن اینکه خود سایت از نظر سئو و جایگاهی که در گوگل دارد، اهمیت دارد. در انتشار رپورتاژ آگهی در نظر داشته باشید که می خواهید محتوا در کدام صفحه سایت منتشر شود. مسلماً صفحه اصلی سایت جذب بیشتری خواهد داشت.

چگونگی نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی

اصول رپورتاژ نویسی

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، حالت داستان گونه و جملات جذاب، رپورتاژتان را قوی می کند. چیزی که نوشتن رپورتاژ را با سایر دسته های محتوایی متفاوت می کند، عنوان و شیوه نگارش و لحن آن است. عنوانی کلی برای سایت تان با توجه به اهدافی که دارید، انتخاب کنید. عنوان های بین 13 تا 17 کلمه مناسب است. در ادامه نکات مهمی را آورده ایم که لازم است حتما بخوانید:

 • حتماً در رپورتاژ کلمه کلیدی که در نظر گرفتید، استفاده کنید. ساختار محتوایی رپورتاژ همانند ساختار محتوایی مقاله است. با این تفاوت که دیگر در رپورتاژ نویسی، جمع بندی نخواهید داشت.
 • مقدمه را فراموش نکنید. یک مقدمه جذاب می تواند خواننده را ترغیب کند که ادامه مطلب را نیز بخواند. برای داشتن یک رپورتاژ حرفه ای حتماً در متن اصلی از کلمات کلیدی استفاده کرده و هدف تان را به طور خلاصه و مختصر بیان کنید.
 • هرگز هیچ قسمتی از متن را از جای دیگر کپی نکنید. کاربر، باهوش تر از آن است که شما تصور می کنید. شروع محکم و پرانرژی و داستان سرایانه متن، خواننده را ترغیب می کند. بدنه و انتهای متن را به همان ترتیب قوی و جذاب به کار ببندید. در واقع در ابتدا شما باید یک نیاز یا مشکلی از کاربر بررسی کنید. بیان نیاز در این بخش می تواند اصلی ترین نکته در شروع رپورتاژ باشد. دقت کنید که تا انتهای مقاله هیچ اسمی از تبلیغ خودتان یا محصول تان نباید برده باشد.
 • بعد از بیان نیاز یا مشکل، آن را بسط دهید، مزایا و معایب را بگویید، آن را بررسی کنید و در آخر برای درمان یا رفع مشکل راه حلی را ارائه دهید. این راه حل در واقع همان محصول یا وبسایت شما است. در واقع ابتدا با احساس نیاز و سپس بررسی مشکل خواننده را با خود همراه کردید و در انتها که راه حل را ارائه دادید، سایت تان را معرفی کردید.

نکات تولید محتوای رپورتاژ آگهی

در خرید یا تولید یک آگهی رپورتاژ چند مورد را در نظر بگیرید که هزینه و وقت تان هدر نرود و از همه مهم تر آسیبی به سئوی سایت تان وارد نشود. سعی کنید رپورتاژ آگهی را در سایتی که فعالیت مشابه با کسب و کار شما دارد، منتشر کنید. به این ترتیب می توانید مشتریان بالقوه زیادی را جذب سایت تان کنید. معمولاً سایت های خبرگزاری برای انتشار رپورتاژ گزینه مناسبی هستند. قبل از اینکه به سایتی رپورتاژ دهید، تمام نکات سایت را بررسی کنید. بازدید سایت مورد نظر، اعتبار، دامنه همگی از جمله مواردی است که می تواند به انتخاب یک سایت رپورتاژ آگهی، کمک کند. سایت هایی با دامین اتوریتی بالای 50 گزینه مناسبی هستند. در تحلیل و بررسی سایت به میزان اسپم اسکور سایت نیز توجه کنید. سایت هایی با اسپم اسکور صفر تا 3 گزینه مناسبی هستند. هر چه این رقم بالاتر باشد، سایت ارزش پایین تری دارد.

نوشتن رپورتاژ خبری

عوامل زیادی در اسپم اسکور بودن یک سایت بستگی دارد. تعداد بک لینک ها، نسبت لینک های نوفالو با فالو، محتوای بی کیفیت، انکر تکست های سنگین و… همگی می تواند در میزان اسپم اسکور سایت تأثیر بگذارد. شما به راحتی با ابزاری مثل ماز می توانید این معیارها را در هر سایت بررسی کنید.

قبل از رپورتاژ نویسی، در نظر داشته باشید که محتوای رپورتاژ با ساختار سایر محتواهای سایت مورد نظر همخوانی داشته باشد. به طوری که مخاطب به محض خواندن محتوای رپورتاژ، به عنوان یک تبلیغ حوصله سر بر در سایت مورد علاقه اش به آن نگاه نکند. برای انتخاب عنوان از کلمات مطلق استفاده نکنید؛ مثلاً آشنایی با بهترین فشار سنج دیجیتال، اثرگذاری کمتری با آشنایی با فشارسنج دیجیتال دارد. مگر اینکه اصرار داشته باشید کاربر متوجه شود که به سایت مورد نظر پول دادید تا تبلیغ شما را انجام دهد. شفافیت و بیان نقاط ضعف و قوت در دنیای اینترنت امروز می تواند شما را منبع قوی از صداقت با مشتری معرفی کند. پس در حد معقول صداقت را بیان کنید.

انواع تولید محتوای رپورتاژ

بسته به هدفی که از انتشار رپورتاژ دارید، انواع مختلفی از رپورتاژ وجود دارد که هنگام تولید محتوا، با توجه به سایت رپورتاژ گیرنده باید به آن توجه کنید:

 • رپورتاژ اطلاع رسانی خبری و مطبوعاتی
 • رپورتاژ اطلاع رسانی خبری و تبلیغاتی
 • رپورتاژ معرفی کاربردهای جدید اپلیکیشن موبایل
 • رپورتاژ دعوت برای بازدید از نمایشگاه یا حضور در رویداد
 • رپورتاژ معرفی ویژگی محصول برای افزایش فروش
 • رپورتاژ آموزشی با هدف افزایش ترافیک و جذب کاربر
 • رپورتاژ آموزشی با هدف سئو سایت و بهبود رتبه سایت در گوگل
 • رپورتاژ اطلاع رسانی برای جشنواره و ارائه تخفیف ویژه به کاربر
 • رپورتاژ مربوط به استارتاپ ها برای جذب سرمایه گذار و اسپانسر
 • رپورتاژ جذب مخاطب برای فالو کردن پیج شبکه اجتماعی
 • رپورتاژ خبری با مدیران برند و صاحبان کسب و کار
 • رپورتاژ گزارش آماری از شرکت های سهامی عام
 • رپورتاژ داستان برند و استارتاپ های پرطرفدار
 • رپورتاژ داستان موفقیت مدیران و کارآفرینان

در آخر اینکه …

رپورتاژ آگهی ویترینی از کسب و کار شما در سایت های پربازدید خبری و سایت هایی در حوزه مرتبط با موضوع کار و خدمات شماست. همین بس که در نوشتن این محتوای مهم و ارزشمند باید تمامی اصول گفته شده در این صفحه را در نظر بگیرید. تیم قلم بان در حوزه رپورتاژ نویسی متخصصانی دارد که سال ها در زمینه تولید محتواهای خبری و آگهی و تبلیغات فعالیت کرده اند. به شما پیشنهاد میکنیم که برای سفارش رپورتاژ با ما در تماس باشید.

تولید محتوا برای فروش شال و روسری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مشاور قلم بان

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود سفارش مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.